DARCIE PIERZA

ROZWOJOWA GRUPA DLA MAM (BEZ DZIECI)

Dzień i godzina:

poniedziałki godz. 19.00-21.00
10spotkań cotygodniowych
Zakończona 1. edycja

Prowadząca:

Anna Warzycha-Druzd
Zosia Gnyp

Miejsce:

Klub Mieszkańca Domu Kultury
Stare Babice, ul. Polna 40

Koszt:

150zł/ cykl 10 spotkań
Warsztaty dofinansowane z budżetu Gminy Stare Babice w ramach projektu Jestem świadomym rodzicem

Darcie pierza – wieczorna grupa rozwojowa dla mam

„Jeszcze w latach 80. ubiegłego stulecia długie zimowe wieczory w wielu domach upływały pod znakiem darcia pierza. Do domów gospodyń schodziły się licznie znajome, krewne i sąsiadki, aby skubać pierze. Kobiety uwielbiały te wieczory. Po krótkim instruktażu, jak dobrze oddzielać chorągiewki i puch od twardych stosin, rozpoczynała się praca, której towarzyszyły śpiewy, dowcipy oraz różne opowieści. Było gwarno i radośnie. I choć czynność darcia pierza wcale nie należała do atrakcyjnych, ani zbyt lekkich, nikt nie narzekał. W najlepsze trwały rozmowy o tym, na co na co dzień często nie było czasu…”

Przenosząc się w realia XXI wieku, gdzie brak czasu jest powszechnie panującym przekonaniem, proponujemy mamom spotkania pt. „Darcie pierza”, bo wierzymy, że pomimo zmian cywilizacyjnych, pierwotna potrzeba wsparcia i dawania siebie innym kobietom, nigdy się nie zmieni. Dzisiaj kobiety także bardzo potrzebują siebie nawzajem, po to, by być dla siebie siostrami, matkami, przyjaciółkami. Potrzebujemy sobie towarzyszyć i cieszyć się sobą, swoją obecnością. Potrzebujemy siebie nawzajem, by móc słuchać się i być wysłuchanymi, by rozwijać się jako osoby kochające, wolne i odpowiedzialne.

Spotykamy się w zamkniętej grupie około 10 uczestniczek plus prowadzące. Pracujemy metodą warsztatową, oferując różnorodne ćwiczenia, które będą okazją do spojrzenia na siebie trochę na nowo. Nie jest to metoda terapeutyczna i nie będzie miała charakteru terapii grupowej. Przychodzimy bez dzieci. Spotkania są dla mam okazją do wyjścia z domu i naładowania baterii, w tym szalonym świecie, gdzie wszyscy dokoła się spieszą. Dzielimy się pasjami, talentami, własną wrażliwością. Rozmawiamy o życiu. Niby nic, a jednak wiele. Bo takiego wsparcia, jakie jest w stanie udzielić matka innej matce, nikt nie jest w stanie udzielić – jest ono niepowtarzalne.

 

Zapraszam Cię na spotkania grupy rozwojowej dla mam.

Kiedy?

Zakończyłyśmy pierwszą edycję „Darcia pierza”, osoby zainteresowane wzięciem udziału w kolejnej edycji (w planach) prosimy o informację na maila zapisy@naszeszczescia.pl

Gdzie?

Klub Mieszkańca Domu Kultury Stare Babice ul. Polna 40 (budynek Szkoły Podstawowej)

Za ile?

Prosimy o wpłatę 150zł darowizny na cele statutowe Fundacji (wkład własny do projektu). Projekt „Babicki Klub dla rodzin” dofinansowany z budżetu Gminy Stare Babice.

Zapisy mailowe: zapisy@naszeszczescia.pl

Spotkania grupy odbywają się cyklicznie i są zamknięte (bez możliwości dołączenia w późniejszym czasie).  Cykl obejmuje 10 spotkań po 2 godziny. Fundacja zastrzega sobie możliwość odwołania cyklu, w przypadku nie zebrania pełnej grupy.

W trosce o maluchy na zajęcia nie wchodzimy w butach. Dla wygody można wziąć ze sobą kapcie lub skarpetki.

Złap oddech od codzienności

grupa rozwojowa dla mam
Close Menu
Zadzwoń do nas